Czy zdrowa dieta musi oznaczać rezygnację z drobnych przekąsek, przysmaków i słodkich koktajli? Nie. Liczne przepisy pozwalają nawet największym pasjonatom zdrowej żywności na przygotowanie smacznych i zdrowych jednocześnie dodatków do codziennego menu. Jedną z ciekawszych receptur jest tu przepis na smaczny i pożywny napój. To shake bananowy, który może stać się zarówno deserem po lekkim posiłku, jak i sposobem na zdrowe śniadanie. Jak przygotować shake bananowy?

Przepis jest prosty. Głównym składnikiem jest oczywiście banan, który pokrojony na kawałki i zmieszany z wanilią powinien zostać dokładnie zmiksowany. Do tak przygotowanych składników dodać należy łyżkę cukru trzcinowego, porcję naturalnego jogurtu oraz szklankę chudego mleka. W cieplejsze dni można taki napój schłodzić poprzez dodanie do niego kostek lodu.

Bananowy shake może być z jednej strony pożywnym, smacznym i orzeźwiającym napojem. Z drugiej strony można go potraktować jako deser, który dla osób będących na diecie może stać się pysznym i zdrowym jednocześnie sposobem na zaspokojenie apetytu na słodkie przysmaki. Bez wątpienia shake może się okazać cennym składnikiem zdrowej diety, dzięki któremu zdrowe odżywianie przestanie się kojarzyć z nudą i monotonią na talerzu.