Wraz z modą na zdrowy styl życia i zdrowe odżywianie się w naszych książkach kucharskich zaczęły pojawiać się liczne przepisy na smaczne i zdrowe posiłki.

Wiadomo, jak ważnym elementem codziennego menu jest śniadanie. Im więcej w nim witamin i cennych składników odżywczych, tym lepiej. Przepis, dzięki któremu można przygotować takie właśnie śniadanie, wcale nie musi być skomplikowaną recepturą. Doskonałym dowodem na to jest przepis na musli z owocami. Szczególnie zalecane są tu nektarynki, choć każdy z nas może dopasować rodzaj owoców do swych preferencji lub bieżących możliwości.

Przepis na musli z owocami to prosta receptura, w której ważne miejsce zajmują nie tylko owoce, ale i pełnoziarniste płatki owsiane. Do 4 łyżek takich płatków należy dodać cztery łyżki świeżego soku z pomarańczy, kawałki wybranych owoców oraz 150 g naturalnego jogurtu. By takie śniadanie było jeszcze zdrowsze należy wzbogacić podstawowy przepis o takie składniki, jak olej rzepakowy (1 łyżeczka) oraz syrop klonowy (1 łyżeczka). Taki posiłek pozwoli rozpocząć dzień w zdrowym stylu, a jednocześnie dostarczy wielu tak cennych dla naszego zdrowia składników odżywczych.