Prosty sposób na czyste powietrze

Prosty sposób na czyste powietrze
Prosty sposób na czyste powietrze

Powietrze w mieszkaniu w istotny sposób wpływa na jakość i komfort życia mieszkańców. Podobnie rzecz wygląda w biurze czy hali produkcyjnej. Ważne jest to, aby było ono świeże i rześkie.
Regularne wietrzenie w znaczny sposób ułatwia funkcjonowanie, warto jednak pamiętać, że jest to działanie niewystarczające. Rozwiązanie to zapewnia świeże powietrze, aczkolwiek nie usuwa wirusów, bakterii i grzybów, które negatywnie wpływają na zdrowie człowieka.
Skutecznym działaniem na tej płaszczyźnie jest systematyczne ozonowanie, wykonywane co najmniej dwa razy w roku.

Generator ozonu a odświeżacze powietrza

Praktycznie w każdym domu czy biurze można znaleźć odświeżacze powietrza. Wystarczy jedno psiknięcie, by uzyskać świeży, przyjemny zapach. Warto jednak pamiętać, że są to produkty chemiczne, które nie posiadają właściwości grzybobójczych i bakteriobójczych. Mimo pięknego zapachu w pomieszczeniach wciąż pozostają bakterie, wirusy, grzyby i alergeny.
Zdecydowanie lepszą alternatywą na tej płaszczyźnie okazują się generatory ozonu, czyli urządzenia, które za pomocą wspomnianego ozonu oczyszczają, odświeżają i dezynfekują pomieszczenia.

Głównym składnikiem, który posiada działanie dezynfekująco-odświeżające jest ozon. Jak wiadomo, jest to bezbarwny lub jasnoniebieski gaz, który występuje w atmosferze. Ozon jest cięższy od powietrza, w jego składzie znajdują się trzy cząsteczki tlenu, dlatego też bywa również nazywany tritlenem.

Największe stężenie ozonu w powietrzu występuje po burzy, powietrze staje się wówczas rześkie i świeże – jest to efekt zniwelowania wszystkich zanieczyszczeń poprzez ich utlenienie.

W generatorach ozonu zazwyczaj stosowany jest gaz otrzymywany sztucznie, w wyniku prowadzonych reakcji chemicznych, warto jednak pamiętać, że sztuczny ozon posiada takie same właściwości jak naturalny.

Dzięki ozonowaniu można trwale i skutecznie odświeżyć powietrze w pomieszczeniach, rozwiązanie to jest także używane do dezynfekcji klimatyzacji. Należy podkreślić, że ozonowanie, choć nie zapewnia atrakcyjnych zapachów, trwale i skutecznie odświeża pomieszczenia, sprzęty, urządzenia, a nawet żywność i odzież, niwelując przy tym zagrożenia w postaci bakterii, wirusów i alergenów.

Narutowicza 94/96 97-300 Piotrków Trybunalski
44 307 07 33